X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
چهارشنبه 9 آذر 1384 @ 12:52

کنسرت اساتید در تهران

نخستین شب برگزاری کنسرت محمدرضا شجریان و کیهان کلهر با بداهه نوازی تار حسین علیزاده شامگاه چهارشنبه شب در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد. برنامه‌ی شب اول با نیم ساعت تاخیر و با تشویق پیاپی تماشاگران آغاز شد. بخش نخست کنسرت با آواز دشتی (پیش درآمد پشتی، ساز و آواز، تصنیف قدیمی، ساز و آواز، بزن آن زخمه) ادامه پیدا کرد.


در این اجرا همخوانی همایون شجریان با پدرش محمدرضا شجریان از نکات برجسته و قابل تامل بود.


بر اساس همین گزارش بخش دوم کنسرت بعد از آنتراک 45 دقیقه‌ای اجراء شد . در بخش دوم آواز بیات ترک و افشاری، مقدمه روح الارواح، سازو آواز، چهار مضراب، تصنیف قدیمی، آواز اقشاری، ضربی افشاری (رقص‌زار) ساز و آواز و دستی افشان با شعری از سهراب سپهری پایان بخش شب نخست کنسرت شجریان بود.


براساس همین گزارش : در این اجرا تمامی ظرفیت 3000 نفر سالن وزارت کشور مملو از جمعیت علاقه‌مند بود و تعدادی از هنرمندان همچون حسین پاکدل، بهروز غریب‌پور و ... حضور داشتند.


لازم بذکر است: به وسیله‌ی تلویزیونهای مدار بسته که در بخشهایی مختلف سالن قرار داشت اجراء همزمان پخش می‌شد ودر بخش پایانی با تشویق بی‌شمار تماشاگران، برخی از علاقمندان به سمت سن هجوم بردند که گروه شجریان صحنه را با همکاری مراقبین سالن ترک کردند.

به گزارش ایسنا، دکور صحنه که گروه درآن به اجراء برنامه پرداختند ، مناسب با برگزاری چنین برنامه‌ای نبود. همچنین ماکت «باغ هنر بم » و عکسهایی از این پروژه در حال ساخت به معرض نمایش گذاشته شده بود