X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
سه‌شنبه 27 دی 1384 @ 19:13

محمدرضا شجریان :دولت منتظر است ما تقاضای کمک کنیم

"محمد رضا شجریان" ، آواز خوان نامی ایران ، طی نشستی با خبرنگاران رسانه های جمعی در محل خانه هنرمندان ، ضمن بیان این مطلب گفت : پایان بردن این پروژه به همکاری نهادهای ملی و صنفی و آحاد مردم نیاز دارد . اما مهم‌‏تر از همکاری این طیف گسترده بزرگ ترین وظیفه بر عهده رسانه های خبری است که می توانند ، با معرفی صحیح این پروژه ، مردم و سایرین را به همکاری دعوت کنند.
وی در ادامه افزود : همه باید دست به دست هم دهیم و کاری کنیم کارستان تا مردم بم بتوانند ، به زندگی عادی خود باز گردند.
در ادامه ، " بهار مشیری " ، فرزند زنده یاد " فریدون مشیری " با خواندن شعری از پدرش گزارشی درباره روند پیشرفت باغ هنر بم ارائه داد و گفت : در حال حاضر ، اسکلت مدرسه تمام شده و دو قسمت دیگر در حال شکل گیری است که ما امیدواریم ، با برگزاری چنین جلساتی بتوانیم ، کمک بیشتری را جلب کنیم و روند پیشرفت این پروژه را تسریع ببخشیم.

165642.jpg

مشیری درباره میزان پیشرفت این پروژه اظهار داشت : ما در باغ هنر بم حدود 7800 متر زیر بنا داریم که تاکنون اسکلت 3200 متر از آن به اتمام رسیده است.
پس از اظهارات مشیری ، "محمد رضا شجریان" در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر این که تاکنون کدام‌‏یک از همراهان اصلی پروژه کمک های نقدی خود را واریز کرده است ، گفت : بسیاری از هنرمندان اعلام آمادگی کرده اند ، اما هنوز به قول هایی که داده اند عمل نکرده اند . البته امکاناتی باید برای این عزیزان فراهم شود و به هر حال جیب ما هنرمندان خالی‌‏است و همین که اعلام آمادگی کرده اند ، خود موجب تقویت روحی ما می شود.
وی در مورد برآورد هزینه های این پروژه عظیم تصریح کرد : این پروژه 4 میلیارد هزینه خواهد داشت ، اما اگر طولانی شود ، به قیمت ها هم افزوده خواهد شد ، به خصوص که رساندن لوازم و ابزار به بم هزینه های بسیار بالایی دارد.
شجریان درباره کمک های دولتی خاطر نشان کرد : دولت منتظر است که ما تقاضای کمک کنیم ، در حالی که ما به صورت رسمی اعلام کرده ایم که اگر دلشان می‌‏خواهد ، کمک کنند

خالق آواز " دستان" درباره عدم تامین هزینه این پروژه گفت : اگر بخواهند کمک کنند ، 4 میلیارد تومان چیزی نیست.
کاشی ، یکی از همراهان این پروژه درباره کمک های خارجی به این پروژه گفت : اولین نگرانی افراد مقیم خارج از کشور ، به خصوص کسانی که مقیم آمریکا هستند ، نظارت نهادهایی مثل " اف بی آی " است . اگر کسی به این امر علاقه‌‏مند باشد می‌‏تواند ، از طریق روابط خانوادگی این کار را انجام بدهد که حجم کمی را بر می گیرد . اما دریافت مبالغ چشمگیر احتیاج به یک چتر قانونی دارد.
در حاشیه
*** "محمد رضا شجریان " ، ضمن تاکید بر نقش بسیار موثر رسانه ها در پیشبرد این پروژه ، از هر پرسش و پاسخی درباره کنسرت اخیرش سرباز زد و آن را به جلسه ای دیگر موکول کرد.
*** وی از تلاش‌‏های کانون نویسندگان در امر کمک رسانی به مردم بم اظهار بی اطلاعی کرد.
*** شجریان از افتتاح سایت پروژه باغ هنر بم در آینده نزدیک خبر داد.
*** وی در پاسخ یکی از خبرنگاران تلویزیون مبنی بر این که چرا در تلویزیون به تبلیغ و اطلاع رسانی نمی پردازید ، جواب مشخصی نداد . اما دکتر گودرزی مدیر برنامه ریزی این پروژه گفت : ما برای اطلاع رسانی با هیچ رسانه ای محدودیت نداریم.