X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
دوشنبه 8 اسفند 1384 @ 04:09

به بهانه تهیه اثری باصدای علیرضا افتخاری درمدح استاد آواز ایران

در خبر ها آمده است که آقای علی رضا افتخاری قصد دارند کار جدیدی را در ستایش استادخود محمد رضا شجریان تهیه و به علاقه مندان ارائه دهد .

با ستایش از ایشان به خاطر این عمل زیبا ذکر یک نکته قابل ذکر است . شاید کسی نباشد که منکر صدای زیبا و توانایی آقای افتخاری در اجرای آواز ایرانی باشد و چه بسا اگر آثار نه چندان دلچسپ ایشان در سال های اخیر را هرگز در بازار مکاره موسیقی امروزه ایران نمی دیدیم امروز به ایشان با دید دیگری مینگریستیم . آثای که به راحتی اعتبار هنری یک عمر تلاش یک هنرمند فعال را به راحتی با علامت سوال بزرگی مواجه میکند . و آن اینکه چه چیز باعث میشود تا هنرمندی چون علیرضا افتخاری با پشتوانه عظیم خدادادیش و درک محضر استاد بزرگی چون محمد رضا شجریان  به ناگاه با چرخشی  ناگهانی کاست هایی مثل خنده بارون یا گل میخک و .... را تهیه کند .

روند نگران کننده ی موسیقی در ایران به اندازه کافی جوانان و مردم را از موسیقی ناب ایرانی دور کرده است و سیاست های شرم آور ارشاد و صدا و سیما بر این امر دلالت دارد . حال زمانی باید به حال موسیقی ایرانی زار گرست که میبینیم حتی صاحب نظران و هنرمندان موسیقی ناب ایرانی به بیراهه گام بر میدارند . به هر حال از علیرضا افتخاری بیش از اینها انتظار میرود و امید است که تهیه این اثر در مدح استاد بزرگ آواز ایران سرآغاز بازگشت دوباره آقای افتخاری به دامان پاک هنر ناب و دلنشین ملی ما باشد . شاید ادامه ی راه استاد و فراموش نکردن راه دشوار پیش رو و استواری بر اصول هنر آواز ایرانی از تولید یک اثربرای  قدردانی نزد محمد رضا شجریان لذت بخش تر باشد . 

به امید موفقیت و سلامتی برای همه هنرمندان ناب و همیشگی موسیقی ایران زمین . تنبور مست .