X
تبلیغات
زولا
شنبه 2 تیر 1386 @ 21:43

چه کسی مسئول است ؟؟؟

با ظهور موسیقی های جدید و نه چندان دل انگیز نگرانی ها پیرامون تنزل دیدگاه مردم نسبت به هنر موسیقی صد چندان شده است . حلقه محاصره موسیقی های بی محتوای داخلی به حدی عرصه را بر افکار جامعه تنگ کرده  که شاید گاهی آرزوی شنیدن موسیقی لس آنجلسی در جامعه را به وضوح حس می کنیم .

به راستی چه کسانی مسئول ظهور سبک های بی پایه و اساس در فضای هنری کشورند ؟ ترانه های که گاه با شنیدنشان عرق شرم بر پیشانی می نشانیم و ناخودآگاه به خالق آواهای کوچه بازاری سی سال پیش درود می فرستیم .

 دیر زمانی نیست که دیگر صدای مخملین بنان و آوای روح بخش شجریان و زخمه ی شهناز و آرشه بهاری از خلوت بسیاری از هم وطنانمان رخت بربسته و بسیاری شنیدن نفرین خوانندگان و بعضا فحاشی پاره ای دیگر را در موسیقی های مصنوعی و ملال آور به هنر ملی خود ترجیح می دهند .

آری . همه ی ما مسئولیم . همه ی ما در به ابتذال کشاندن سلیقه مردم مسئولیم . از روحانیت که همواره دین و هنر را چون آب و آتش می بینند و ای کاش روزی پاسخ می دادند که چه کسی با صدای تار و تنبور از دین خدا خارج می شود و ای کاش می فهمیدند که بین ایرانی پاک نژاد با عرب دوران جاهلیت  تفاوت از زمین تا آسمان است .

از متولیان فرهنگی جامعه که ابتذال و فرهنگ ستیزی را تنها در آنسوی آب ها می جویند و آگاهانه یا از سر جهالت خود نمونه بارز تهاجم فرهنگی شده اند .

از هنرمندان ما که آنگونه که شایسته است به مردم کشورشان ایمان ندارند و گوش بیگانگان را برای شنیدن هنرشان شنوا تر می دانند .

و ما که تمدن و هنر و فرهنگ هزاران ساله ی خود را به دست فراموشی سپرده ایم  و میان کلماتی چون دین و سیاست و غرب و آزادی در احتضاریم .

 

***

چهارمین هدیه تنبور مست تقدیم به شما . علی گویم علی جویم با صدای روانشاد سید خلیل عالی نژاد را در بخش دانلود دریافت کنید .